2005. február 26., szombat
2005. február 25., péntek
2005. február 24., csütörtök
2005. február 23., szerda
Vannak lépcsők melyek sehova se vezetnek?
Hogy milyen nőket szeretek? A jó nőket szeretem. A pici törékenyeket. A csendeseket. A sudár termetűeket. A súlyfelesleggel bírókat. A csilingelősöket. Az őszintéket. A kis hibával rendekezőket. A fél lábbal a földön állókat. Az elfojtottan harsányakat szeretem. A hülye frizurásokat. Az egyenes orrúakat. A látens decenseket. Feketéket, barnákat, szőkéket, vöröseket, leheteten színűeket. A búgó hangúakat. A szarkalábasokat. A formás pofacsontuakat. A szarkasztikusokat. Esetleg Editeket. Lágyívű markánsakat. Igaziakat. Kedvesen pufókokat. A nagy pupillájuakat. Az ellszálltakat. Akik szeretnek. Akik nem. Aki vannak. Akik nincsenek. Akiket nem lehet (szabad) szeretni, azokat is szeretem, szerintem.
Egyébként meg nem érdekel. Ez.
Van még egy másik kép, a macerásabb, a dunán leúszó zongorák. Fogalmam sincs, hogy van e a magyarországi zongorahangolóknak érdekképvislete, s hogy miként megy a sorsuk, de szívesen vállalnék ilyen közfeladatot, kecske kontra káposzta alapon. Jó lenne egy napra kisértetté válni, és átosonni a városon. Semmiről sem tudva.
Váróterem. Kórház. Két részre oszlik, a hülye sapkás, és kalapos nénikre, bácsikra, akik egymást licitálva sorolják a rákfenéket, annak különböző fokozatit, kereskedelmi tévés snittekkel teszik élvezhetőve, vagy átélhetővé. Annyira analóg az egész ezzel a kereskedelmi stílussal, hogy két fekély és felfekvés között reklámok is vannak, mert a Tescoban most ócsó a zsemlye. És köztük az anyám, aki szerintem minden elfogódottság ellenére is simán nyerte a leghülyébb sapka versenyt, a köttöt-sárga szekcióban. Értem én a mögöttes szándékot, aki szarul érzi magát, az adjon annak kellő nyomatékot is. Két dolgot csinálnak, köhögnek és beszélnek. Ha nincs mit mondani, akkor van az előbbi. A köhögés. Az ajtókra nincs kiírva az orvosok neve, egy nővér fapapucsa sáros, de megteszi azt a truvájt nekem, a szememnek, hogy egy képpé szerveződik, mintegy összekomponálódik a Vigyázzunk a tisztaságra táblával. Egyébként jódérzékenyek jobbra, a többiek balra, így hát én a váróterem székében maradok, további utasításig, és különben sem miattam jöttem. Egyébként a szék tisztára olyan mint a stadionoknál a metróban, a huzat az más, annak egészen más szaga van, egészen máshogyan simítja meg az arcot. És vannak a vigyorgók, akik egyzerűen képtelenek elhinni, hogy egszer megfognak öregedni, kuncognak, aztán néhány év múlva ott találják magukat a föstött körmeikkel valami irodában, legrosszabb esetben egy butikban, extra kiszúrásként pedig azt fogják hinni, hogy boldogok, pedig már most se nagyon azok, a seggükből már most is lóláb lóg ki ugyanis. Aztán a betegek is olyanok mint minden más egyébként, hülyék és türelmetlenek, megejtően gondosak, hol túlságosan is cizelláltak, és a lelki finomművek is jelen van.
Elgondolkodom azon, hogy ahol vagyunk annak a neve: váróterem, hogy mi most ott várunk, valamire, vagy valakire, hogy az élet egyszer csak kiperdül, nagy lendülettel, a barna falazúros ajtó mögül és nagyon simán belesziszegi a képünkbe azt, hogy elkezdődtem, vagy hogy végem van. Mindegy az, csak látnánk már nagyon, mondani akar nekünk valamit.
A függöny mögött pedig ott leskelődne Isten, akiről már eltudjuk hinni, hogy nem gonosz, csak semmi sem sikerül neki, és ezért éppen hogy közénk illene.
'Űr a lelkem. Az anyához,
a nagy Űrhöz szállna, fönn.
Mint léggömböt kosarához,
a testemhez kötözöm.
Nem való ez, nem is álom,
ugy nevezik, szublimálom
ösztönöm...'
Kikezdhető vagyok.
Egyszer, patetikusan: egyszer az életben, olyan jó lenne érthetőt mondani, mondjuk,
patetikusan szólva: érthetőnek.
De ez is úgy van mint általában a lehetetlenek, igazából nincs szükség rájuk,
de nagyon hiányoznának, ha nem volnának.
Élményanyagomból hiányzik az a tapasztalat, hogy mi van akkor,
ha a lehetetlen levőbe vált. Elevenbe vág, azt hiszem így mondják.
Csakhogy bizonytalan vagyok, van e még elevenem.
Vagy fiktív, de elfelejtettek kitalálni.
Ha fordítva lenne,...még azt is hihetnénk, hogy jön. Ezért is olyan valószerűtlen, ha fordítva történnek a dolgok. De a dolgok nem tudnak csak úgy, csak úgy fordítva történni, ha csak nem ez a kifejezett törekvés. Telé. Én meg nem sokáig látom, mert én vagyok a háthős. Kis ország, kis hát, kis hős. És keshedt vigyor jár hozzá. Mosoly helyett.
2005. február 22., kedd
2005. február 21., hétfő
Nem vagyok méltó önmagamra.
Akit el lehet képzelni, az nem fér át a résen.
Akit nem lehet el képzelni, az résen van.
Aki mond valamit, az hallgat.
Akit benne látok, az kicsit én vagyok.
Az a szépség ami belőlem kimaradt.
Ilyen egyszerű tehát.
Nincs szükség a féltőkre.
Akikre szükség van, nos azok nincsenek egyáltalán.
A mindenek, légneműek. Érinthetelenek,foghatatlanok,
néha fojtóak és ott rekednek a mellkas alatt.
Nekem játszák csak kelletlenül, tulajdon látszatukat.
Végül, vannak a szépek, akikhez nem lehet közöm.
Nem is volt soha, csak azt hazudtam,
bár maguk sem tudták, de valamiért
hittek nekem.
Az jelenti: semmit sem hiszek el.
Magammal kezdem.
Nem vagyok (szava)hihető.
2005. február 14., hétfő
Az ünnep amit az üdvözlőkártya-gyártók találtak fel.
Hogy szarul érezzék magukat az emberek.'
2005. február 11., péntek
Én vagyok a csorda szellem.
!!! 4
4 álom egy évben. A takarásból a színpadra löknek, nem tudom a szövegem. Tudni lehet, hogy ez egy nem létező darab, ezért is van ilyen sok darabban, tudni lehet, hogy a nézőtér üres, tapsoncok és/vagy jegyüzérek arcait rejti a sötét. Az én sötétem. Azzal takarok be mindent, mindent ami: különleges. A kiváncsiakat és a közömbösöket. A szenvedélyeseket, a tárgyilagosakat. Az egybeesés az ritka, az összeesés az mind gyakoribb. A szövegemet nem tudom, ezért a vánkosom gyengéden egy tollyút bök fejbőrömbe. Jelzi, az álmomnak vége van. És aztán a plafon, hogy hány álomnak kell mégis véget érni ahhoz, hány álmot kell állatmódra felzabálni, hogy azt érezhesd, a legteljesebb bizonyosággal, hogy mindent megtettél, épp csak a szöveged nem tanultad meg, de egyébként mindent. És mégis és mégsem. Hogy nem volt egy koncept, hogy milyennek is kellene lenned, mert valamilyennek muszáj. Papíron nem, mert ez nem legitim. Még nem az. Hogy tényleg csak annyi, hogy átvágni a téren, hogy a kávés csészével (well) megmelegíteni a kezet (két kézzel, kapaszkodva, vagy is hát ölelve), és nézni a párába fúló lélegzetet. Talán csak ennyi. Azt is szépszomorú szemekkel, ahogy csak lehet. Az örömet soha nem értettem, hát tanulhatom a bánat természetét. Ha meglesz mindez, otthagyom egy kapualjban. És slisszanok. Még beszélek, de egyre halványabban. Már majdnem mindnet tudni lehet, már majdnem semmit sem tudok. Nem sápad, halványodik. Ez tévedés, nem tévedés.
2005. február 10., csütörtök
(Megöregedtem már (elaggtam), feszélyezne, ha lehúzott sliccel kellene járnom az utcán) Ob scene.
'Nagy kavargó álomképek között
Az arcod négyszer elémbe jött.
a föld míg egyszer fordul maga körül,
Hozzád szólok négyszer belül.
Négyszer egy nap rád gondolok
Bárhol vagyok, bárhol vagyok.'
emlékezz, ahogy én emlékezem,
játsszuk azt, hogy félünk megint,
játsszuk azt, hogy játszunk megint,
hogy az idő nincs hályog alatt,
hogy a tangó divat.
Légy ma gyerek és bújj függöny mögött,
lessük meg azt, hogy díszbe öltözött
anyánk Tóth úrral diskurál,
s apánk a jövőnkről politizál,
s minden kéz pohárra tapad,
hisz a tangó divat.
Játsszuk újra el, hogy semmiről sem tudunk,
tegyünk újra úgy, hogy semmiről sem tudunk,
mások játszanak, mi lessük függöny mögül,
és a régi-régi tangó hegedül.
Tegyünk most újra úgy,
hogy mindneki másról beszél,
egynéhány hírfoszlányt hoz fülünkbe a szél,
játsszuk azt, hogy félünk megint,
játsszuk azt, hogy játszunk megint,
hogy az időre hályog tapad,
hogy a tangó divat."
2005. február 9., szerda
Szofásnapló - ma nem szofa.
Egy átok ül rajtam, vagy én ülök az átkon.
Egy kart vakart a fakard, olyat ami átfon.
A legjobb jóidőszakokban van a legtöbb balsejtelmem. Ez is most egy ilyen. Nagy levegő, nagyot nyel. Most nézze meg, milyen csúnyán össze tetszett hányni magát a bácsinak.
Éhes disznó, csak-al álmodik.
Nevezett (engem ugyan nem) Anyja neve (ne anyázz) Születési helye (opcionális) Születési ideje ( lécci hagyjuk) Lakóhelye (kis híján) a munkanélküli nyilvántartásból 2005. 01. 18 napjával töröltem. 2 példányban, benyújtva, fellebbezhet, illetékes bélyeggel.
INDOKLÁS: NEVEZETT (passzív tegezés !!!) A JELENTKEZÉSI KÖTELEZETTSÉGÉNEK NEM TETT ELEGET. (móricka elképzeli)
Namerhogy. Töröltek. Munkaügyi Központ, tehát nem vagyok. Innentől már nem a fikció jelenik meg a blogban, hanem a fikció fogja írni nevezett blogot. Elképzelem, ahogy összegyűl a város, lakóhelyem, néhány illetékes a szülőhelyemről is ellátogat, midőn a hivatal megragad vasmarkával, a határba visz, előbb lecsupaszít, szurokban , majd tollban hemperget meg, és világ csúfjára megvesszőz. Aztán csak a kaloda.
Me'hogy nekem ez a kötelességem lett volna, hogy jelentkezzek. Bizonyára erre ment ki a teremtés, hogy eljussunk oda, hogy a legszentebb kötelesség, kényesen a szemünk elé táruljon. A jelentkezés. Mit nekem örök erők, mit nekem Mohács is, mit nekem te zordon kárpátok, mit nekem.., akármi. Hatni és alkotni, meg hazát s házat fényre derítenii, ilyenek zsongnak a fejben mindhiába, most megvilágosodhatok, ha akarok, (dirrekt ajánlat), a lényeg a jelentkezés. Attól lesz a világ kerek. Ők megmondták, ez is van. Azt meg én nem mondom, meg mit, és mivel, de, ha nagyon akarják kitalálhatják.
Ha a szem a lélek tükre, akkor keresnem kell a szaknévsorban egy üvegest. Mert bizony reggelente egy malac néz vissza rám. Így vagyok, malaccal teljes.
Útólagosság. Felhívják, vannak olyan szívesek felhívni a figyelmemet, hogy egész egyszerűen azok a boldogok, akiknek minden úgy siklik, (röhögnek mint a fakutya), egyszerűen jön, s ehhez zéró adag önismeret is jár, valamint birtokolja azt, amihez valójában soha nem lesz köze, mert nem lehet)
Így se jobb.
2005. február 8., kedd
Anya, te aztán jól megtanítottál betegnek lenni.
2005. február 6., vasárnap
Enyém a mult és övék a jelen.
Verset irunk - ők fogják ceruzámat
s én érzem őket és emlékezem."
2005. február 5., szombat
Most eszméletemben, azt mondom; nem lehet ilyet álmodni.
Sok titkom közül, egy sem alkalmas arra, hogy leleplezzen.
- így marad ? - hova gondolsz ?
Cipődön verbálszennyeződés. Foltok formájában.
(vagy csak lehánytad magad)
Nem győzlek meg, hogy van meggyőződés.
Nincs jogom magamhoz.
Ha engem kérdezel - azt illetően, és illendően - hogy mi foglakoztat, akkor bizony én nem mondahatok mást, mint hogy engem bizony a szerelem foglalkozat. Pontosabban a szerelem miben és kibenléte foglalkoztat. Na most ezt úgy kell csak elképzelni, hogy a mibenlét az egyben kibenlét is, és van az a vízióm a szerelemről, hogy az olyan mint egy rét, ahova az ember, olykor elhív valakit, mintegy vendlégségbe. Kiganézza a portát, a nyugágyon tanyázó porcicáit az öröklétbe küldi. És történetesen ez pont az a rét, ahol az ember egyáltalán nem ismer magára, és szemérmetlenül tud örül neki, hogy már köszönő sem a viszony. Ezen a réten történhetnek balesetek, mondjuk olyan formán, hogy az embert elragadhatja a hév, de ugyanez a HÉV ugyanakkor nem üti el. Azt hiszem van az a mondás, hogy két hévbe nem léphetünk, tán ugyanazzal a lábbal.
Ha engem kérdezel - azt illetően, és illendően - hogy mi foglalkozat, akkor bizony én nem mondhatok mást, mint hogy engem a halál foglalkozat. Pontosabban a halál miben és kibenléte foglalkoztat. A halálban persze az a legrosszab, hogy egyáltalán nem lehet elképzelni, semmi erőltetett metafóragúnyát nem tűr magán, és bármit mondani is róla, puszta okoskodás. Nem lehet mondani rá hogy, egy rét volna, mert a vak is látja hogy nem az. És azt se lehet rá mondani, hogy ne volna, ami ugye a szerelmnél, máris kérdés lehet, hogy van e valójában, vagy csak mérhetetlen magányunkban festjük az ördögét a falra, ennél már szarabb úgysem lehet alapon.
Ha engem kérdezel - azt illetően, és illendőség nélkül, és ez most fontos nekünk - hogy tudom e azt, hogy miért foglalkoztat az ami foglalkoztat, akkor a legjobb esteben is csak bután pislogok ki a fejemből, és valami nagyon átlátszó "ilyen vagyokkal" fogom ideiglenesen helyre zökkenteni dialógusunkat. És mentegetőzni is fogok, meg szégyenkezni, hogy olyan vagyok mint egy ládafiában megtalált Doors dalszöveg, afféle jimmorrison preacox, az első időkből. És ehhez már tényleg valami kell, mondjuk inkább csak úgy, ehhez valaminek a hiánya kell. Valószínű, hogy én ezen hiányok mindőjének birtokosa vagyok, es egyiknek sem a bitorlója. Már nem képzelem azt, hogy egy fenenagy trónon ülnék, és azt sem képzelem hogy tajtékot vigyorgok. Már kizárólag olyanokat képzelek, amilyeneket nem lehet képzelni.
Ha engem kérdezel - azt illetően - hogy mi foglalkozat, akkor azt fogom mondani, hogy engem bizony a dolgom foglalkozat, olyan formán, hogy én a dolgommal dolgozom. És ne akard hogy elmondjam, hogy miárt van az úgy, hogy ha a dolog veszít ellenemben, akkor én miért nem számítok győztesnek, es a döntetlen miért a legnagyobb veszteség. Ne akrad, hogy elmondjam, mert ha valamire nincs, hát erre nincsenek szavaim.
Ha engem kérdezel, akkor azt mondom: kérdezz meg mást, nálam szebbet, jobbat, okosabbat, csak tartsd ki a kezed a szélbe, ne félj, muslica ezerszám kerül.
2005. február 4., péntek
"..s szeret csak nem nyugtalanul,
mert ott semmi se üthet ki balul...
nem nyers és semmi nem avul"
"Mint egy jéggé fagyott állóbüfében,
úgy jár-kellhetsz, akár egyhelyben állva,
hökkenni sincs min, meg örvendni sincs min,
mint az a szárnya zsebredugta pinvin
a könyvborítón.
Itt akármiképpen süthet a nap,
neki már ott az árnya."
T.D.
2005. február 3., csütörtök
Hol pedig nehéz és lenéz.
(Na mert az én elnéző és lenéző mosolyom között is néha alig lehet észrevenni a különbséget)
Hogy én mennyire utálom azt leírni, hogy mennyire szarul vagyok. Nem is írom le. Rajtam ugyan ne fogjon ki egy hülye kis mondat.
Kokásnapló - Ma Pepszi.
Ha az ember érvénytelen dolgokat állít, abban az a legjobb - ha tudja , hogy mindez érvénytelen - hogy nem kell maga előtt restelkednie. Arra még nincsen megoldási stratégiám, hogy miként kell cselekedni akkor, amikor az ember magát érzi érvénytelennek.
(a szaralak kifejezéstől, csak a jó ízlés megóvása okán tartózkodtam) - mert én ilyen tartózkodó vagyok. Jóízléstmegnemittkellperszekeresni.
2005. február 2., szerda
Van egy tárló is még, ott foltokat tartok, eddig még mindenki azt hitte, azok odavalók.
2005. február 1., kedd
Tanulság pedig nincsen, hacsak nem tekintjük annak azt, hogy vannak olyan februárok amelyeket érdemes néven nevezni, és vannak olyanok amelyeket tudomásul sem érdemes venni.
(Voltak olyan februárok is akik pont hogy nem vettek engem tudomásul)